Poradnia Dziecięca KAJA | Specjalistyczna Poradnia Dziecięca
14542
page-template-default,page,page-id-14542,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Specjalistyczna Poradnia Dziecięca

Z myślą o naszych dzieciach powstała Poradnia Dziecięca Kaja w Otwocku. Jest to miejsce w którym rodzice znajdą kompleksową, specjalistyczną pomoc – począwszy od wizyty u neurologa, lekarza rehabilitacji poprzez rehabilitację niemowląt, starszych dzieci, terapię integracji sensorycznej czy zajęcia psychologiczne, logopedyczne, pedagogiczne.

 

Fizjoterapeuci w swojej pracy wykorzystują metodę NDT – BOBATH. Jednocześnie posiadają wiele specjalistycznych kursów i szkoleń: m. in. Kinesio Taping, patologia i terapia układu oddechowego noworodka i niemowlęcia, metoda Prechtl’a oraz wiele innych. Rodzice najmniejszych dzieci znajdą pomoc i wsparcie w zakresie pielęgnacji swoich pociech. Równocześnie wykonana zostanie ocena neurorozwojowa dziecka.

 

Dzieci mogą skorzystać także z terapii integracji sensorycznej. Zajęcia te prowadzone są przez wykwalifikowanych, posiadających wieloletnie doświadczenie specjalistów.

 

Poradnia oferuje również diagnozy i terapie psychologiczne, logopedyczne oraz pedagogiczne. Logopedzi w swojej pracy wykorzystują elementy neurologopedii oraz logorytmiki. Zapewniamy także wczesne diagnozowanie oraz terapię dla niemowląt z zaburzeniami napięcia mięśniowego i trudnościami w sferze karmienia zaburzenia ssania, żucia, połykania.

 

Prowadzona jest także psychoterapia indywidualna oraz grupowa dzieci. Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców oferujemy również warsztaty: „Mały buntownik- o co mu chodzi i jak się z nim porozumieć” oraz „Bajkoterapia dla rodziców”. W Poradni prowadzona jest także terapia zajęciowa. Jest to usprawnianie fizyczne i psychiczne poprzez zastosowanie różnych celowych i planowych zajęć typu manualnego, intelektualnego i rozrywkowego, mających na celu maksymalny rozwój umiejętności, które umożliwiają dziecku wykonanie czynności samoobsługowych.

 

Zajęcia dobierane są w taki sposób, aby ich wykonywanie usprawniało uszkodzoną czynność organizmu lub pozytywnie oddziaływało na stan psychiczny. Zapewniamy wysoką jakość świadczonych usług, indywidualne podejście oraz wyspecjalizowaną kadrę przy bardzo konkurencyjnych cenach.